W dniu 15.07.2015 w Przeglądzie Piaseczyńskim ukazał się na spot dotyczący leczenia boreliozy w naszym centrum.

Zapraszamy na testy na biorezonansie BICOM w kierunku boreliozy i koinfekcji http://bicomedica.pl/test-na-borelioze-i-koinfekcje-81-patogenow-najnowszy-w-polsce/

W naszym centrum istnieje możliwość leczenia boreliozy następującymi urządzeniami biorezonansem Bicom, http://bicomedica.pl/biorezonans-bicom-2000/ lub ozonowanymi kroplówkami, które działają bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo. Przypominamy borelia jest bakterią beztlenową. Leczenie ordynowane jest przez lekarza, wlewy dożylne wykonuje pielęgniarka.  Kroplówki są ozonowane na najnowszym aparacie do ozonowania Metrum Cryo Flex Ato-3 Max. http://bicomedica.pl/aparat-do-ozonoterapii-metrum-cryoflex-ato-3-max-zabiegi-juz-od-8-05-2015/

Zapoznaj się z wywiadem, który został przeprowadzony z naszym doktorem a dotyczy ozonoterapii: http://bicomedica.pl/ozonoterapia-bardzo-skuteczna-metoda-leczenia-alternatywnego/

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi boreliozy:

Borelioza i choroby odkleszczowe

Borelioza, bakteryjna choroba powodowana przez krętki Borrelia Burgdorferi, przenosi się na człowieka za sprawą ukąszenia zakażonego kleszcza. Z chorobą zwykle związanych jest wiele problemów, takich jak koinfekcje  z innymi patogenami, zaburzenia gospodarki hormonalnej, rozregulowanie układu immunologicznego oraz inne. Skala występowania boreliozy przybiera obecnie niepokojące rozmiary i można już mówić o epidemii.

 OBJAWY

 1. Jeśli po ugryzieniu kleszcza wystąpił rumień, oznacza to, że kleszcz zaraził nas boreliozą. Niestety, tylko u nielicznych chorych on występuje. Jest to jedyny dowód na to, że doszło do zakażenia.
 2. W pierwszym etapie choroby mogą pojawić się objawy grypopodobne.
 3. W miarę postępowania choroby objawów jest coraz więcej.

Oto występujące najczęściej:

 • gorączki, poty, dreszcze, fale gorąca;
 • zmęczenie, ociężałość;
 • bóle i obrzmienia stawów;
 • drętwienie kończyn lub tylko palców;
 • trzeszczenie szyi, sztywność i bóle szyi;
 • bóle i skurcze mięśni;
 • tiki mięśni twarzy lub innych mięśni;
 • kłucie, igiełki pod skórą, utrata czucia, palenie, przeszywające bóle;
 • drętwienie języka, zwłaszcza jego czubka lub warg;
 • kołatanie serca, skoki ciśnienia;
 • podwójne rozmyte widzenie, częste czarne plamy, wrażliwość na światło;
 • dzwonienie, bóle uszu, wrażliwość na dźwięk;
 • problemy z koncentracją , czytaniem, trudności z myśleniem, trudności w znalezieniu słowa;
 • słaba pamięć krótka, luki pamięciowe;
 • porażenie nerwów, w tym np. twarzowego (opadanie kącika ust)

Połowa pacjentów z boreliozą nie pamięta lub nie kojarzy rumienia wędrującego ani ukąszenia kleszcza. Połowa pacjentów ma problem z potwierdzeniem choroby powszechnie stosowanymi testami serologicznymi (ELISA/EIA, Western Blot) w pierwszym podejściu diagnostycznym. Innymi słowy, nie można wykluczyć choroby, ze względu na brak rumienia lub ze względu na fakt, że pacjent nie pamięta ukąszenia, a wynik testu ELISA jest negatywny. Niestety dziś nagminnie spotyka się właśnie takie, błędne, podejście do diagnostyki boreliozy. Duża grupa chorych ma z tego powodu problem z dostępem do właściwej, postawionej na czas diagnozy. Wielu pacjentów czeka miesiącami lub latami na rozpoznanie – choroby zakaźnej, która w tym czasie się rozwija, atakuje kolejne organy i staje się niezwykle trudna w leczeniu. Z powodu pochopnego wykluczenia boreliozy duża grupa pacjentów trafia na fałszywe ścieżki diagnostyczne i błędne ścieżki leczenia, co nierzadko wiąże się z trwałymi następstwami dla zdrowia. Nieskuteczne podejście do tej choroby kosztuje – i chodzi tu nie tylko o zdrowie indywidualnych pacjentów, ale również o ogromne straty budżetu państwa i społeczeństwa jako całości. Duża grupa chorych ma utrudniony dostęp do diagnozy, ponieważ nie spełnia kryterium pozytywnego wyniku testu ELISA. Ci chorzy często wpadają w fałszywe diagnozy (takie jak SM, SLA, ch. Parkinsona, ch. Alzheimera – by wymienić te najpoważniejsze). Duża grupa chorych wraca do poradni i na oddziały szpitalne w związku z nieskutecznym leczeniem boreliozy – przetrwałymi objawami lub nawrotem choroby. U pacjentów z boreliozą nie wykonuje się rutynowo diagnostyki koinfekcji – jak więc można twierdzić, że są one „rzadkie”? Praktyka, jak chodzi o lekarzy i laboratoria wykonujących rozszerzoną diagnostykę, pokazuje znacznie bardziej pesymistyczny obraz – większość pacjentów z boreliozą ma niestety koinfekcje innymi patogenami. Nieuwzględnienie tego faktu w leczeniu jest jedną z przyczyn niepowodzenia terapii w boreliozie.
Borelioza jest  chorobą spowodowaną przez krętka z rodzaju Borrelia, przebiegającą często z całą gamą odkleszczowych chorób współistniejących (koinfekcji), utrudniających rozpoznanie. Nieodpowiednio leczone powodują bardzo poważne konsekwencje.

Najczęstszymi koinfekcjami są,:

 • Bartonella – powoduje powiększenie węzłów chłonnych i przebiega z gorączką, wywołuje zapalenie wsierdzia i rozrostową chorobę naczyń
 • Babesia jej objawy są podobne do malarii ( poty nocne, gorączka, zmęczenie)
 • Anaplazma (Ehrlichia) współistnieje z kleszczowym zapaleniem mózgu
 • Chlamydia Pneumonia – wywołuje atypowe zapalenie płuc
 • Jersinioza Enterocolitica – przebiega z biegunką i zapaleniem węzłow chłonnych krezkowych, wywołuje zapalenie stawów
 • Mykoplazma Pneumonia – ostre zapalenie płuc
 • Bruceloza – gorączka, poty, silne bóle jąder,  silne bóle głowy
 • Tularemia – gorączka, kaszel, silne poty, silne osłabienie organizmu, biegunka, może prowadzić do posocznicy

Polecamy obejrzenie filmów o boreliozie na YouTube

Borelioza Cicha Epidemia

 

Masz nietypowe objawy chorobowe, źle się czujesz?  Dokuczają Ci przewlekłe bóle stawów, silne bóle głowy, mrowienia, drętwienia, parzenia, zmęczenie ( pomimo przespanej nocy), brak sił i wiele innych?

Wykonaj Test na boreliozę i koinfekcję!  Mamy najnowszy test w Polsce na 81 patogenów ( borelioz i koinfekcji).

Zdrowie to życie bez obciążeń, bez ograniczeń. Dlatego specjaliści Centrum Biorezonansu i Profilaktyki Zdrowia Bicomedica  przykładają tak wielką uwagę do profilaktyki i przyczyn chorób. Od razu, po zakończonym teście, każdy otrzymuje wynik wraz z pełnym opisem i indywidualnymi zaleceniami terapeutycznymi.