Test na alergie pokarmowe

Badania alergologiczne, terapie odczulające – zastosowanie biorezonansu w leczeniu alergii.

Jakie możliwości daje biorezonans w rozumieniu i diagnozowaniu alergii?

Biorezonans stanowi nowoczesne podejście w diagnozowaniu alergii. Dzięki precyzyjności tej metody możemy z niezwykłą dokładnością wychwycić subtelne reakcje alergiczne, czyniąc ją jednym z wiodących narzędzi diagnostycznych. To podejście jest szczególnie ważne dla osób, które borykają się z niezrozumiałymi objawami i szukają odpowiedzi na swoje problemy zdrowotne. Biorezonans nie tylko wykrywa alergie, ale pomaga również zrozumieć, jakie czynniki mogą wywoływać niepożądane reakcje w Twoim organizmie, dając Ci kompletne narzędzia do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia.

Test na alergie pokarmowe

Dlaczego warto wybrać biorezonans?

Szeroki zakres badania: Dysponujemy, aż 264 różnymi alergenami, które są starannie grupowane w zestawach. Do najpopularniejszych testów zaliczamy:

Testy na alergie pokarmowe,

Testy na alergie wziewne,

Testy na chemikalia spożywcze i wiele innych.

Dostępność przez cały rok: Często pojawia się pytanie – kiedy najlepiej wykonać testy alergiczne? Dobra wiadomość – biorezonans pozwala na diagnozowanie alergii przez całe 12 miesięcy w roku.

Bezbolesność i natychmiastowość wyników: Badanie biorezonansem to komfortowe doświadczenie – jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Co ważne, wyniki są dostępne od ręki.

Dla każdego – nawet dla najmłodszych: Nasza klinika oferuje testy biorezonansowe nawet dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, zapewniając im bezpieczne i komfortowe warunki badania.

Kompleksowa opieka: Wizyta nie ogranicza się jedynie do wykonania testów. Zapewniamy profesjonalną konsultację oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania i leczenia.

Przygotowanie do badania: Aby uzyskać jak najdokładniejszy wynik, zalecamy przerwę w przyjmowaniu tabletek przeciwhistaminowych na około 7 dni przed planowanym badaniem.

Procedura odczulania biorezonansem:

Stosując urządzenie biorezonansu, naszym celem jest eliminacja albo znaczące osłabienie alergenu. Efekty terapii różnią się w zależności od pacjenta: niektórzy doświadczają całkowitego odczulenia już po kilku wizytach, podczas gdy inni mogą potrzebować kolejnych sesji. Biorezonans jako metoda odczulania może być stosowany jako główny sposób terapii lub uzupełnienie innych form leczenia.

Kluczowe informacje dotyczące procedury odczulania:

Początkowe etapy odczulania skoncentrowane są na alergenach centralnych, takich jak białko mleka krowiego, białko pszenicy, białko jaja, kurz oraz roztocza. Każdy z tych alergenów jest traktowany w trakcie trzech/czterech (czasem kilku więcej) sesji. Odstępy między sesjami nie powinny być krótsze niż dwa dni i nie dłuższe niż siedem dni.

Odczulanie alergenów centralnych przyczynia się do zwiększenia odporności, co sprawia, że niektóre alergeny tracą swoją aktywność i nie wymagają dalszego leczenia. Zalecamy ich sprawdzanie co najmniej raz w roku.

Niektóre alergeny, takie jak candida, roztocze kurzu domowego czy metale (chrom, nikiel, kobalt), są na tyle silne, że również poddawane są kilkukrotnemu odczulaniu.

Podczas odczulania głównych alergenów nie zaleca się jednoczesnego testowania na inne alergeny. Po odczuleniu głównych białek profil pacjenta może się zmieniać.

Rozpoczynając odczulanie alergenów pokarmowych, wprowadzamy celowaną dietę wykluczającą ten alergen przez okres 2-3 tygodni. Po okresie karencji, rozpoczynamy terapie odczulające na biorezonansie.

W ciągu jednego dnia można odczulać tylko jeden alergen. Po dwóch dniach można przeprowadzić kolejną sesję.

Należy unikać jednoczesnego odczulania i terapii na inne schorzenia w tym samym dniu.

Po zabiegu odczulania zaleca się spożywanie od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie. Powinno się unikać picia kawy, mocnej herbaty, alkoholu oraz palenia papierosów.

Skutki uboczne:

Dobrze przeprowadzona terapia biorezonansem jest wolna od skutków ubocznych. Niemniej jednak, po pierwszym zabiegu może dojść do tymczasowego nasilenia pewnych objawów, które zwykle ustępują już następnego dnia.

Przeciwwskazania do biorezonansu:

  • Rozrusznik serca,
  • Ciąża,
  • Aktualna chemioterapia.
Test na alergie pokarmowe 1

Typy alergii:

Znane są cztery główne rodzaje alergii:

Alergia wziewna: Alergeny wnikają do naszego ciała poprzez układ oddechowy. Objawy mogą obejmować kichanie, ból głowy, kaszel, łzawienie oczu czy uczucie świądu w gardle.

Alergia kontaktowa: Jest odpowiedzią na bezpośredni kontakt z różnymi substancjami, jak kosmetyki czy biżuteria. Do objawów należą szorstka skóra, wysypka czy swędzenie.

Alergia pokarmowa: Jest efektem spożywania pokarmów zawierających alergeny. Może objawiać się bólami brzucha, wzdęciami czy biegunką, wysypkami, dusznościami.

Alergia na użądlenia: Reakcja na jad owadów, których użądlenia mogą być bardzo niebezpieczne dla alergików.

Czynniki ryzyka alergii:

Dziedziczność: Istnieje wyższe ryzyko wystąpienia alergii u osób, które mają rodziców z alergią. Niemniej jednak, dziedziczy się skłonność, a nie konkretną alergię.

Jakość powietrza: Wzrastające zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do zwiększenia liczby osób z alergią.

Stan emocjonalny: Wysoki poziom stresu czy ciągłe napięcie mogą wpływać na nasilenie objawów alergii.

Szybki tryb życia: Styl życia, który promuje pośpiech, stres czy złe nawyki żywieniowe, może sprzyjać alergiom.

Toksyny w organizmie: Nadmiar toksyn, takich jak metale ciężkie czy pasożyty, może obciążać organizm i prowadzić do reakcji alergicznych.

Poniżej link do badań klinicznych, potwierdzających skuteczność działania aparatu BICOM w leczeniu alergii.